Psişik güçler-Paranormal Olaylar Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tarot

2 posters
YazarMesaj
demon-php
Admin
Admin
demon-php

Rep gücü : 437

Tarot Empty
MesajKonu: Tarot   Tarot Icon_minitimePtsi Ağus. 17, 2009 12:43 am

Tarot aslında bir fal bakma yöntemi değildir, insanın ruhsal gelişim yolcuğu için bir araçtır.” demişti Tarot uzmanı bir üstat bana. Evet, ben de çoğu zaman kartları çeşitli sorularıma yanıt için kullanmıştım, ama açıkcası klasik Tarot’tan pek bir şey anlamadığım içindi bu. Ne zaman “Osho Zen Tarot” ile karşılaştım, üstadın bu cümlesi anlam buldu.
Osho, Zen Tarot, ünü ülkemizde de yayılan Osho adına yayınlanmış bir Tarot destesi. Bakın kitapçığında ne diyor deste hakkında:

“Osho Zen Tarot’u kesinlikle, öngörü ile oyun oynadığınız geleneksel bir Tarot oyunu değildir. Daha çok şu ana ayna tutan, şu anda, burada ne olduğunu tereddütsüz bir şekilde sunan, yargılamayan, karşılaştırmayan, aşkın bir Zen oyunudur.”

Osho Zen Tarot’u, kartlarının tek tek anlamları incelendiğinde de aslında bir insanın kişisel gelişim yolculuğunu anlatan bir destedir. Öğrenmesi zor değildir, anlamları açıktır ve enerjisi harikadır. (Olgunluk, Yaratıcı, Stres, Farkındalık… gibi kartları anlamak çok da zor olmasa gerek.)

Bence kaçırılmaması gereken ve Türkiye’de Omega Yayınları tarafından yayınlanan bu destenin, Türk baskısının en kötü tarafı kartların çok da kaliteli olmaması maalesef. Benim önerim amazon.com’dan bir deste alıp kartlarını kullanmanız ve Türk baskısından da kitabını okumanız yönünde
http://parapsikolojik.yetkinforum.com
BlackVampiress
Başlangıç
Başlangıç

Rep gücü : 1

Tarot Empty
MesajKonu: Geri: Tarot   Tarot Icon_minitimeSalı Ağus. 24, 2010 8:09 pm

bu başlığın adı tarot olmamalı. Osho zen destesinin tanıtımı yapılmıs. Osho zen tarot olmalı.

Tarot
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çingene (ask tarot buyusu)