Psişik güçler-Paranormal Olaylar Forumu

Psişik güçler-Paranormal Olaylar Forumu


 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Jüpiter Büyüsü

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Darkness
Başlangıç
Başlangıç
avatar

Mesaj Sayısı : 77
Rep gücü : 178
Kayıt tarihi : 14/08/09
Yaş : 40

MesajKonu: Jüpiter Büyüsü   Salı Ağus. 18, 2009 12:58 pm

Şans, Para, Mutluluk ve Kısmet İçin Büyü

Bu, şans getiren bir büyüdür. Şans, bir nitelik olarak ayrı tutulup canlandırılabilir. Geleneksel olarak bu niteliği Jüpiter içerir: bu nedenle, büyünün amacı Jüpiter’in ruhunu işlek hale getirip içinize aktarmaktır. En büyük, en parlak gezegenin enerjisini yaşamınıza ışınlamak için pratik bir yoldur.
Jüpiter’in parolaları iyimserlik, istek ve yayılmadır. Şans ve tinsel yayılma sıkı biçim de birbirine bağlıdır. Jüpiter, aynı anda her yerde olmak, ortalığı masum bir neşeyle doldurmak isteyen ruhunuzun bir parçasıdır. Jüpiter sınır tanımaz ve hiçbir şey zor değildir.
Büyüye başlamadan önce, kendinize karşı dürüst davranmalısınız.
Şansınız gerçekten kötü mü, yoksa şansınızın farkında olmadığınız için mi, birtakım fırsatlara sırt çeviriyorsunuz? Her iki durumda da bu ayini yapabilirsiniz. Ancak, Jüpiter aynı zamanda, felsefenin de gezegenidir. Olası sorunlarınızın gerçek durumlarını düşünmek, incelemek size yardımcı olur. Şans konusunu ne kadar iyi —nasıl işlediğini, sizin nasıl davranmanız gerektiğini— anlarsanız, sihirsel uygulamalarınız o denli başarılı olacaktır.

büyü yapmak için doğru zaman

Jüpiter, Yay ve Balık burçlarını yönetir. Jüpiter’in gerilediği dönemler dışında, bu büyüyü Ay’ın Yay ya da Balık burçlarında bulunduğu herhangi bir zamanda yapabilirsiniz. Umut ve şans büyüsü, evinizden uzakta bulunan bir yerde yapılmalıdır. Bu da, ona bir süre önce hazırlanmanız gerektiği anlamına gelir.
Ön Hazırlık
Birçok kişi, şansın kumarla ilgili olduğunu sanır. Yaygın mitolojiye bakılırsa, şans atılan zarlarda, ruletin dönüşünde ya da kesilen iskambil destesinde gizlidir. Ama gerçek böyle değildir; çünkü, kumar kaybetmekle ilgilidir! Kumardaki tüm durumların hedefi, katılanlara bir şeyler kaybettirmektir. Kumarda kazansanız bile, bu ne kadar şanslı olduğunuzu doğrulamaz.
İster, görünürde, kazandığınız için sevinin ya da ister kaybettiğiniz için üzülün, aynı belirtiyi gösterirsiniz. Yapmak istediğiniz şey, gerçekte oyun oynamak ve taraf olma heyecanı duymaktır. Yaşamınızda devinim halinde olan şansı izlemek, kazanmaktan ya da kaybetmekten farklı değildir.
Şansınıza sahip olun
Kendinizi büyüye hazırlarken, bu büyüyü birkaç kez okuyun;dilerseniz ezberleyip içerdiği bildirimi benimseyin.
Bazı kişiler, riske girmekten hoşlanırlar; huyları böyledir. Sonu belli olmayan durumlar, onlara adeta huzur verir. Bu nedenle de kendilerini bir dizi riskli senaryoların içinde bulur, beklenmedik fırsatlarla karşılaşırlar.
Sonsuza dek, şansınıza iyi bir yön kazandıracak olan, bir dizi simgesel hareketleri yapmak üzere olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın.

büyü malzemeleri

Büyü takımınız,
Jüpiter tütsüsü,
Jüpiter öz yağı,
Bir balon (Sıradan bir çocuk balonu)
Bir bardak beyaz şarap (Kimyon katılmış ve bal ile tatlandırılmış —ciddi Yeşilaycılar üzüm suyu kullanabilir),
Bir toplu iğne.
Her kez olduğu gibi, büyüyü önceden ezberlemek ya da en azından, bir provasını yapmak yararlı olacaktır.

büyü ayini

o Çalışma masanızı örtü, mumlar, şamdanlar, tütsü, buhurdan, balon, şarap bardağı ve öz yağla hazırlayın.
o Suyuna bir damlacık Jüpiter öz yağı kattığınız banyonuzu yapın.
o Sihirsel giysinizi kuşanın ve mumları yakın.
o Mistik bir beş köşeli yıldız, sonra da çevrenizi saran bir sihirsel çember gerçekleştirin.
o Tütsüyü yakın ve gevşeyin. Artık Jüpiter’in ruhunu çağırmaya hazırsınız.
o Kısa sürede yavaşça derin bir soluk alın; sonra da yüksek sesle kararlı bir tonda aşağıdakileri söyleyin.
Jüpiter!
Jüpiter!
Feryadımı dinle! Jüpiter!
Jüpiter!
Geçip gitme! Jüpiter!
Jüpiter!
Bana gel!
Jüpiter!
Jüpiter!
Görmeme izin ver!
Yeniden gevşeyin, yavaşça derin soluk alın. Hafif, sıcak ve neşeli bir ‘duygu’ ya da ‘hazır olma’ sezisi hissedebilirsiniz. Bu duygu çok belirsiz olabilir; ancak orada bulunacaktır. Şimdi de neşe, umut ve şans kralının şerefine içme zamanı geldi. Bardağı başınıza kaldırın ve tütsü dumanından geçirin. Bir kez daha kaldırın; sonra da son damlasına kadar için.
Bardağı masaya koyun. Bunu yaparken;
Jüpiter.
Jüpiter.
deyin.
Birkaç saniye boyunca, yeniden gevşeyin.
Şimdi de balonu şişirme sırası geldi (Eski zamanlarda bu bir ‘kese’, ya da bir soluklanma yöntemi olurdu). Balonu alıp yavaşça şişirin.
Her soluk aldığınızda, balonun içine üflediğiniz ‘kötü şans’ınızı ya da ‘engeller’inizi hayal etmeye çalışın. Verdiğiniz her soluğunuza ‘olumsuzluğunuzu’, ‘gereksiniminizi’ ve ‘kötü şansınızı’ akıtın.
Balonu şişirmeyi sürdürün. En iyisi, cesaretiniz varsa, balonun patlamasıdır. Bu olmazsa, balonun ağzını bağlayın, tütsü dumanının üzerine tutarak onu toplu iğneyle patlatın (Balon gürültülü biçimde patlarsa, şansınızın aniden değişmesini bekleyebilirsiniz). Eğer hava yavaşça çıkarsa, şansınızın değişme süreci uzayabilir.
Bir kez daha gevşeyin.
Artık, ayinin son kısmına geldik
Ayaklarınızda ayakkabılarınız varsa, onları çıkarın.
Öz yağ şişesini alıp açın ve parmağınızın ucuna bir damla akıtın. Şunu söyleyin:
Şimdi ayaklarım beni
Şansın cömertliğine götürecekler.
Jüpiter bana rehberlik edecek.
Onu izleyecek,
Ona güveneceğim.
Her iki ayağınıza nazikçe yağlayın (Öz yağlı parmağınızı, ayak parmaklarınızın uçlarında hafifçe dolaştırın). Öz yağ şişesini kapatın. Hareketsiz durun ve bir kez daha yavaşça derin soluk alın.
Şimdi oturun, gevşeyin ve tüm yaşantınız boyunca duyumsadığınız gerginliğin, altınızdaki döşemeye aktığını varsayın.
Büyü tamamlanmıştır.
o Sihirsel çemberi iptal edin, mumları söndürün ve odayı eski olağan haline getirin.
Artık bundan böyle; şansın, umudun ve iyimserliğin bir araya gelip size ‘şanslı’ bir yaşam sunacaklarını göreceksiniz —ve içinizdeki Jüpiter’de bulduğunuz yeni güveninizin meyvelerini toplamaya başlayacaksınız.
Alıntıdır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Jüpiter Büyüsü
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Psişik güçler-Paranormal Olaylar Forumu :: Paganizm :: Wicca-
Buraya geçin: